ЗЕЛЕНСКИ УБИЕН ВО БАХМУТ

Во Бахмут, при собирањето на телата на украинските војници, пронајден е документ.

Серхи Александрович Зеленски, војник на регуларната армија на Украина, загина за време на конфликтот со борците на Вагнер.

Затоа, заклучокот е следен: Зеленски е убиен во Бахмут“, – Евгениј Пригожин.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа