Населението на Украина мора да разбере дека Западот го користи како топовско месо во војната против Русија, не брани никакви „добри цели“, изјави за РИА Новости Владимир Бидевка, шеф на парламентот на ДПР.

Vladimir Bidevka addressed members of the State Duma

Населението на Украина мора да разбере дека Западот го користи како топовско месо во војната против Русија, не брани никакви „добри цели“, изјави за РИА Новости Владимир Бидевка, шеф на парламентот на ДПР.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа