ЛЕЖЕШЕ ВО ГРОБ, А ПОТОА СТАНА И СЕ ОДМАЗДИ! Жена изнајмила убиец ДА ГО ЛИКВИДИРА сопругот: Искршил се, па лажирал СМРТ! (ВИДЕО)

102Рамон Соса се нашол во плиток гроб со прострелна рана на десната слепоочница, но сето тоа било чин да ја измами неговата сопруга, која планирала да го убие ангажирајќи професионален платен убиец.

„Кога иследниците ми го кажаа планот, мојата прва мисла беше: „Треба да се шегуваш со мене, човеку“, изјави Соса за Fox News Digital.

„Мислев дека имаат доволно докази за да ја уапсат. Ми рекоа: „Да, имаме доволно докази, но таа е убава дама. Таа е мајка на две деца, член на заедницата. Не сакаме да ризикуваме да одиме во судење и една од поротникот сожалување.Сакаме да и ја покажеме фотографијата од тебе „мртов“, да добиеш реакција и да ја искористиме како доказ. И така започна се“.

Соса ја раскажа својата приказна во популарната серија за вистински криминал „Who I Married“, која се емитува на Истражување Дискавери (ID). Шоуто, чијашто премиера беше прикажана во 2010 година, ги истражува приказните на луѓето кои им велат „имам“ на своите „сродни души“, само за да открие дека нивните сопружници кријат шокантна тајна.

„Не сакам другите парови во тешки ситуации да го поминат она низ што јас поминав“, објаснила Соса. „До денес луѓето сè уште ми велат: „Леле, не можам да верувам дека тоа ти се случило“. Мене ми се случи, може да ти се случи тебе, секому може да му се случи“.

Соса, син на професионален борач, започна успешна боксерска кариера во родниот Порторико. Како тинејџер се преселил во Тексас, каде станал професионалец на 17 години. Но, набрзо тој не сакаше повеќе да биде во рингот, па почна да тренира борци во Хјустон. Откако немала среќа во љубовта, Соса запознала жена чија убавина пленела. Тоа беше во 2007 година кога Соса, тогаш 40, беше нокаутиран во локален латино ноќен клуб.

„Тогаш не излегував со никого“, рече Соса, чиј прв брак заврши во 2000 година. „Но, таа веднаш ми привлече внимание. Начинот на кој таа постапи, не можев да престанам да зјапам. Таа само ме маѓепса. Не само тоа Беше многу убава, веќе можеше да танцува. Потоа одеше пред мене и одеднаш ми стапна на пети. Се наведнав и таа ми се извини така. Сè што можев да кажам беше: „Да, дали би танцувала со мене ? И ние танцувавме цела ноќ“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа