КАРАКАМИШЕВА СЕПАК ВЕРУВА ДЕКА НА КРАЈ СТРАЗБУРГ ЌЕ ЈА ПРИФАТИ АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ! Во решението нема никаква победа на државата и на правдата! НАПРОТИВ!

Наместо да ликува и да испраќа триумфалистички пораки преку прес-конференции до граѓаните, власта да се соземе и да се фокусира на своите обврски во однос на почитувањето на Европската конвенција за човековите права и на владеењето на правото!
Им порачувам убаво и внимателно да си го прочитаат РЕШЕНИЕТО, а не пресудата на Судот во Стразбур!
Во решението нема никаква победа на државата и на правдата!
НАПРОТИВ!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа