ШАКИРА ЧИСТИ СО ЏОГЕР НА ДЕНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ Може да го убијам поранешниот! (ВИДЕО)

52

Шакира објави необично видео на ТикТок. Во спотот Шакира, облечена во црна облека и чизми на високи потпетици, го чисти тепихот и синхронизира песна која носи интересна порака.Пејачката Шакира и поранешниот фудбалер Жерар Пике, очигледно, продолжуваат со своите препирки по нивната разделба по 12-годишна врска, откако за Свети Валентин, „Денот на вљубените“, колумбиската пејачка се огласи со песна на Тикток со текст: „Може да го убијам поранешниот“.

Шакира објави необично видео на ТикТок. Во спотот Шакира, облечена во црна облека и чизми на високи потпетици, го чисти тепихот и синхронизира песна која носи интересна порака.

Текстот на песната зборуваат за убиец по име Брајд и нејзината цел да му се одмазди на своето поранешно момче со тоа што ќе го убие.

Шакира објави видео со семпл од песната на СЗА, „Kill Bill“, односно дел од песната во кој го има текстот: „I might kill my ex, not the best idea. His girlfriend’s next, how’d I get here? I might kill my ex, I still love him though. Rather be in jail than alone“. (Може да го убијам поранешниот, не е најдобра идеја. Неговата девојка е следна, како дојдов до тука? Може да го убијам поранешниот, уште го сакам. Подобро да сум во затвор, отколку сама“.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа