Помина 222 ЧАСА ПОД урнатините: Мелике Имамоглу преживеа рушење на седумкатница!

Помина 222 ЧАСА ПОД урнатините: Мелике Имамоглу преживеа рушење на седумкатница!

На десеттиот ден од земјотресот, по земјотресот во Кахраманмарас што ја потресе Турција, спасувачите нашле жива жена под куп урнатини.

 

За време на потрагата по преживеани, спасувачите откриле звук под урнатините на станбена зграда од седум ката.

 

Кога започна акцијата за опколување под бетонот и урнатините од еден од воздушните џебови што се формираа, четириесет и двегодишната жена Мелика Имамоглу беше извлечена.

 

Како што пренесуваат турските медиуми, таа поминала 222 часа под урнатините по страшниот земјотрес што ја погоди јужна Турција на 6 февруари 2023 година.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа