Додека љубовниот роман за Гоце Делчев беше одбиен за концерн на Ласкова министерството за култура ке оддели 300 000 денари

“300.000 денари за концерт на Цветанка Ласкова од Министерството за култура”
Сериозна беше министерката ко рече уметниците треба да творат нешто весело.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа