АПАСИЕВ СЕ РАЗМАВА ЖЕСТОКО! И ПОКРАЈ СЕ ШТО ИМ НАПРАВИ ВМРОВЦИТЕ ГО СПАСУВААТ МИЈАЛКОВ? вмровски пратеници не влегоа, знаеш оти – за да не го гласаат Предлог-законот на Левица за измена на Кривичниот законик, со кој нема да можат да застарат делата на СЈО за Мијалков и компанија!

Шупакот Љупче ЗЛАТЕВ од вмровскиот куртон-медиум „Лидер“, објавил лажна вест дека наводно Левица направила кворум на собраниската седница (што експресно го циркулираат и другите „независни“ медиуми) 😂
Не бе, дебели. Да им ги вратиш паричките унгарски шо им ги трошиш. Мнозинството имаше обезбедено кворум со 62 пратеници (доказ во коментар – листинг од гласање) 😉
Ама твоите вмровски пратеници не влегоа, знаеш оти – за да не го гласаат Предлог-законот на Левица за измена на Кривичниот законик, со кој нема да можат да застарат делата на СЈО за Мијалков и компанија!
p.s. Ете затоа – бевте и ќе останете СЛУГИ КАПИТАЛИСТИЧКИ.
А Левица ќе граби напред, со нови сили, у нови победи 😘
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа