ТУРЦИТЕ НЕМААТ МИЛОСТА КОН КРАДЦИТЕ: Разбојници упаднаа во напуштени згради им ги сечат прстите на загинати во земјотресот за да вадат прстени и сл, кога ќе ги фатат полицајците ги тепаат крвнички(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

ТУРЦИТЕ НЕМААТ МИЛОСТА КОН КОРАДИТЕ: Разбојници упаднаа во напуштени згради, кога ќе ги фатат ги тепаат (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

По земјотресот во Турција се почести се кражбите од напуштени оштетени објекти.

Според видеата кои кружат на социјалните мрежи, полицијата доста строго ги казнува крадците кои ги фаќа.

Оштетените згради и празните станови се идеални можности за крадците, кои ја користат темнината и паниката за грабежи.

Но, кога ќе бидат фатени, органите на прогонот немаат милост кон нив.

На многу видеа се гледа како полицијата брутално ги тепа фатените.

Честопати, самите граѓани ја земаат правдата во свои раце.

Со оние за кои се сомничат за кражба се постапува физички и исто така немаат милост.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа