Тажна вест: Во земјотресот загина и една од омилените актерки на Македонците во турските серии

Тажна вест: Во земјотресот загина и една од омилените актерки на македонците во турските серии

Земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала во понеделникот ја погоди југоисточна Турција, во близина на градот Газиантеп и северна Сирија.

Причинета е голема материјална штета, урнати се голем број објекти. Бројот на жртвите надмина 28 илјади. Многумина останаа без семејства, родители, деца. Спасувачките служби се уште се на терен.

Бројни колеги преку социјалните мрежи се збогуваат со Емел Атиџа.

Во разорниот земјотрес што ја погоди Турција, актерката Емела Атичи (Атичи), која имаше епизодна улога во серијата „Горка земја“ (Бир замелан Чукурова), беше потврдена од продуцентската куќа „Тимс&Б“.

Актерката загина во Адана, а во земјотресот загина и нејзината ќерка Ханде Пурјан Атичи.

Бројни колеги преку социјалните мрежи се збогуваат со Емел.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа