Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1164

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1165

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1177

ОВА Е ХИРУРГОТ СО ММА КОЈ КРВАВНО ЈА ТЕПАШЕ СОПРУГАТА: Жената претходно била жртва на тортура, ЈА ДАВЕШЕ, УРИНИРАЛ НА НЕА и и се заканувал со смрт!

ОВА Е ХИРУРГОТ СО ММА КОЈ КРВАВНО ЈА ТЕПАШЕ СОПРУГАТА: Жената претходно била жртва на тортура, ЈА ДАВЕШЕ, УРИНИРАЛ НА НЕА и и се заканувал со смрт!

Жената која беше претепана од познат лекар од Воено-медицинската академија (ВМА) и ѝ нанела тешки физички повреди , претходно била жртва на психичка и физичка тортура.

 

Полициската патрола од Земун вчера интервенирала поради пријавено семејно насилство, по што тој бил уапсен под сомнение дека ја претепал сопругата .

Пријавено е дека сопругот ја тепал сопругата со пиштол . Патролата пред вратата од станот пронашла 48-годишен лекар кој е вработен во ВМА.

 

Како што дознава Курир, тој утре ќе биде спроведен на распит во Третото основно јавно обвинителство во Белград.

Во станот била неговата сопруга (42), исто така вработена во Министерството за одбрана . Жената имала видливи повреди, модринки под двете очи.

Според неофицијални информации, жената првично изјавила дека имало вербална расправија меѓу неа и нејзиниот сопруг, но негирала дека сопругот ја тепал, наводно рекла дека повредите на главата се случиле пред две недели.

Утепаната со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Земунската болница каде и биле констатирани тешки физички повреди . Разговор бил извршен и со лекарот, кој негирал дека ја претепал сопругата и потврдил вербална расправија меѓу нив. Од насилникот бил одземен пиштол во легална сопственост, како и пиштол на неговиот брат. За случајот на насилство била известена Воената полиција.

Истепаната потоа изјавила дека нејзиниот сопруг од почетокот на годината неколку пати физички и психички ја малтретирал во семејниот стан, ја тепал, и се заканувал дека ќе ја убие, уринирал врз неа и ја давел со сајла.

Несреќната жена се здобила со тешки повреди – скршеница на четири ребра, скршеница на надлактица и хематоми.

По наредба на Третиот ОЈТ во Белград, на лекарот поради семејно насилство и е одредена мерка притвор до 48 часа.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа