НЕ МИ СЕ ВЕРУВА! Преку 100 години Македонците гинеа и го градеа македонскиот идентитет. Денес, три ментални селанчиња, со еден потпис, го укинуваат постоењето на сите нас, како и постоењето на македонскиот идентитет и историјата што нашите претци и ние ја создававме како Македонци.

Три ментални селанчиња со еден потпис го укинуваат постоењето на сите нас

НИ СЕ СЛУЧУВА НО НЕ ВЕРУВАМЕ ДЕКА ЌЕ НИ СЕ СЛУЧИ

Преку 100 години Македонците гинеа и го градеа македонскиот идентитет.

Денес, три ментални селанчиња (Заев, Шеќеринска и Димитров), со еден потпис, го укинуваат постоењето на сите нас, како и постоењето на македонскиот идентитет и историјата што нашите претци и ние ја создававме како Македонци.

Ни се случува, но не веруваме дека ќе ни се случи – напиша професорот Горазд Росоклија на својот фејсбук профил.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа