КАКОВ ХОРОР ВО ГРАДИНКАТА ВО ! Две шестгодишни момчиња силувале врсничка! Се огласи и раководството на градинката

КАКОВ ХОРОР ВО ГРАДИНКАТА ВО ЗЕМУНА!  Две шестгодишни момчиња силувале врсничка!  Се огласи и раководството на градинката

Татко (44) од Вождовац пријавил дека пред две недели неговиот син (6) се вратил од приватна градинка во Земун со повреди во вид на црвенило на анусот .

 

Како што дознаваме, момчето му кажало на својот татко дека ги добило од уште две момчиња од градинката во една од собите.

-Дит му кажала на својот татко дека едниот го држел за раце, а другиот му ги соблекол панталоните и му ги турнал прстите во анусот. Тој рече дека момчето се вратило од дневен престој со повреди во близина на анусот, за кои тогаш не кажал како ги добил. И таткото вели дека не го однел детето на лекар, туку дека самите си ги санирале повредите – вели изворот на Курир.

 

Управата на градинката потоа реагираше, прочитајте го соопштението овде .

 

Како што дознаваме, и други родители се сомневаат дека нивните деца биле малтретирани од истите две момчиња, но ниту управата на градинката не одговорила на нивните поплаки.

 

Известено е и надлежното Вишо јавно обвинителство за малолетни лица, а обвинителите изјавија дека нема елементи на кривично дело и пријавата да биде проследена до Центарот за социјална работа и до Министерството за образование.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа