Ваков егзодус немало никогаш! Испишани 742 ученици од неколку градови поради заминување во странство

May be an image of one or more people and text that says '1 2 3 4 5 6 rpaA Beлec KaBaAapuи KymaHoBo npилen TeToBo wTиn иcnиwaHи 60 36 235 130 200 81 742 жиTeли 48,463 35,733 98,104 69,025 84, 84,770 44,866 380,961 BKynHo'

May be an image of one or more people and text that says '1 2 3 4 5 6 rpaA Beлec KaBaAapuи KymaHoBo npилen TeToBo wTиn иcnиwaHи 60 36 235 130 200 81 742 жиTeли 48,463 35,733 98,104 69,025 84, 84,770 44,866 380,961 BKynHo'

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа