РУСИТЕ ЌЕ ТРГНАТ ЖЕСТОКО ВО НАПАД! ПУТИН ДАЛ НАРЕДБА ДА СЕ ЗАЗЕМЕ ДОНБАС ДО КРАЈОТ НА МАРТ? 300000 РУСИ СЕ НАОЃААТ НА УКРАИНСКА ТЕРИТОРИЈА

Каква ќе биде „големата офанзива на Русија“: прогноза од Главната

разузнавачка управа на Украина
▪️почекајте навредливи дејства , пред сè, стои во Донбас ;
▪️Путин даде наредба да се преземе целосна контрола врз ЛПР и ДПР до крајот на март ;

▪️Сега на територијата на Украина има повеќе од 300 илјади руски војници. Се подготвува уште еден дел, кој е на обука;

▪️овие нови руски војници не треба да се потценуваат, бидејќи оваа „орда“ претставува сериозна закана.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа