ЛЕВИЦА СО КОНТРА НАПАД КОН ТАРАВАРИ: СПРЕМНИ СМЕ, АЈДЕ ПОЧНЕТЕ СО РАДИКАЛИЗАЦИЈА

May be an image of 1 person and text that says 'борислав крмов minutes ago Ce што допревте запустивте, македонците и албанците ги рчкате од таа омраза живеете. почнете уште утре co радикализација, ние сме спремни за вас! само ти кукавицо Arben Taravari, прв ke избегаш! #антидржавенелемент ако биде загрозена европската перспектива за северна македонија, Toj предупредува на радикализација и на албанските партии. "може да пораснат фрустрации и kaj албанците и може да ce појават нови идеи за реорганизација на државата. Ke влеземе BO зачарен круг од Koj нема излез", смета таравари.'

May be an image of 1 person and text that says 'борислав крмов minutes ago Ce што допревте запустивте, македонците и албанците ги рчкате од таа омраза живеете. почнете уште утре co радикализација, ние сме спремни за вас! само ти кукавицо Arben Taravari, прв ke избегаш! #антидржавенелемент ако биде загрозена европската перспектива за северна македонија, Toj предупредува на радикализација и на албанските партии. "може да пораснат фрустрации и kaj албанците и може да ce појават нови идеи за реорганизација на државата. Ke влеземе BO зачарен круг од Koj нема излез", смета таравари.'

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа