ОД ДУИ НЕ СЕ ЗАДОВОЛНИ КАКО СЕ СПРОВЕДУВА ЗАКОНОТ ЗА ДВОЈАЗИЧНОСТ, ДПИ ЌЕ ПРАВИ ОБИКОЛКА ЗА ДА ПРОВЕРИ ДАЛИ ИМА ДВОЈАЗИЧНИ ЕТИКЕТИ

May be an image of 1 person, sitting and text that says 'i AIST a1on.mk бектеши: двоазични етикети мора да има, дпи ke врши проверки'

 

May be an image of 1 person, sitting and text that says 'i AIST a1on.mk бектеши: двоазични етикети мора да има, дпи ke врши проверки'

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа