ИЗМАМА ВО БИТОЛА СО ПОМОШТА ЗА ТУРЦИЈА? ПАКЕТИТЕ СО АЛИШТА ГИ ОСТАВИА А ГИ СОБРАА МАСЛОТО БРАШНОТО И ПАРИТЕ?

370

Во врска со најавената хуманитарна помош која беше организирана на плоштадот Магнолија, денес после 14 часот може да се забележи дека иако Битолчани во масовен број донираа за настраданите во Турција, организаторите решиа да ги остават пакетите со алишта кои ги собра ромското население, а ги само продуктите за прехрана и донираните пари.

 Каде ќе се насочат донациите на битолчани и дали истите ќе стигнат во Турција засега нема информација.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа