(ВИДЕО) Украински војник со очај зборува: ОБРАЧОТ НАСКОРО ЌЕ СЕ ЗАТВОРИ И СИТЕ ЌЕ УМРЕМЕ! СИТУАЦИЈАТА Е КАТАСТРОФАЛНА НЕМАМЕ НИШТО ВЕЌЕ ВО БАХМУТ НИ ЛУЃЕ НИ АРТИЛЕРИЈА

 

 

Видеото може да го погледните на следниот линк

 

https://t.me/SrbijaRusija/17498

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа