(ВИДЕО) СПОДЕЛЕТЕ ДА СЕ ЧУЕ ЗА ОВИЕ СЛАВНИ МАКЕДОНЦИ! Армискиот тим од Македонија извлече 5-годишниот Сулејман од под урнатините

SNIMAK DEČAKA (2) IZ RUŠEVINA OBILAZI SVET: Bio zaglavljen 44 sata, davali mu vodu iz ČEPA! Oči pune suza, ali NIJE SE DAO (VIDEO)

 

Армискиот тим, кој е ангажиран во активностите за пребарување на теренот, пронаоѓање и извлекување на евентуално преживеаните во градот Кахраманмараш во попладневните часови асистираа во успешна успешно спроведена акција на спасување на млад човечки живот од рушевините.

 

„Нашиот армиски тим по сознанијата дека се слушнати гласови под рушевини по што по 6 часовно расчистување на рушевините слушнале детски глас по што заедно со турскиот тим за пребарување и по четири часовното максимално ангажирање успеале да го извлечат пет годишниот Сулејман од рушевините“, стои во соопштението на Армијата , испратено до медиумите.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа