ВОЗНЕМИРУВАЧКО! Сириско момче се снимало под урнатините, погледнете ја шокантната сцена: Она што го кажа ВИ НОСЕ СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ (ВИДЕО)

ВОЗНЕМИРУВАЧКО!  Сириско момче се снимало под урнатините, погледнете ја шокантната сцена: Она што го кажа ВИ НОСЕ СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ (ВИДЕО)

Спасувачките тимови го вложуваат последниот атом сила во потрагата по преживеани во урнатините по разорните земјотреси што ги погодија јужна Турција и Сирија. Бројот на загинати во оваа катастрофа рапидно расте, а според последните проценки се искачи на повеќе од 9.500.

 

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган прогласи тримесечна вонредна состојба во 10 региони, кои беа најпогодени од земјотресите.

 

На социјалните мрежи се појави снимка од момче од Сирија кое заврши под урнатините по разорниот земјотрес, а зборовите кои ги изговори му донесоа солзи.

 

“Го снимам ова видео, не знам дали ќе преживеам или ќе умрам. Ако ова видео се сподели, значи дека преживеав”, вели момчето на видеото.

 

„Не можете да го знаете ова чувство ако не сте го доживеале ова. Само оние кои биле под урнатините можат да го разберат ова“, вели момчето на видеото, додавајќи дека во зградата имало уште три или четири семејства во која тој живееле пред земјотресот.

 

Сириските власти се уште не соопштуваат дали успеале да го спасат момчето или не.

На интернет кружат многу сцени од успешно спасување, а објавено е и видео од момчето (2) по име Мухамет, кое 44 часа било под урнатините .

Објавена е и снимка од Сириец кој загуби 12 членови на семејството во страшен земјотрес , а никој не остана рамнодушен на неговите солзи, како и на сите други шокантни сцени по катастрофата.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа