Страшно е на Бугарскиот браг: Морето полуде, брановите монструозни по земјотресите! СТРАШНИ ВИДЕА

Најголемата значајна висина на бранот достигна 4,78 метри на 6 февруари

 

Во последните два дена, за прв пат долж нашето крајбрежје, инструментално беше измерен морски бран од 6 точки, со помош на пловка закотвена во полицата на Ахтопол.

 

Најголемата значајна висина на бранот достигна 4,78 метри на 6 февруари.

 

Симона Георгиева, синоптичар во огранокот на Националниот институт за метеорологија и хидрологија во Варна, за БНР објаснува дека причината е силниот ветер, кој под влијание на циклонот што минувал подолго време го задржал својот правец од север.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа