Еден наш познат астролог алармира за страшни несреќи

36

Политичките лидери може да добијат екстремни изненадувања до крајот на овој лунарен месец, вели Филип Филипов

 

Филип Филипов предупредува на опасен вселенски триаголник. Во објава на својот Фејсбук профил специјалистот предупредува дека се можни катастрофи и хаос на аеродромите.

„До 6 февруари се реализира правоаголен триаголник помеѓу Сонцето, Месечината и Уран за време на полна месечина. На личен план, тоа може да предизвика нервни проблеми, чудни појави, психолошка напнатост, преоптоварување и стрес“, сподели на Фејсбук. 

 „Мора да се внимава на струјата, високотехнолошките предмети (телефони, компјутери) како и електричните автомобили можат да имаат проблеми. Интуицијата, врската со Космосот и нашиот Ангел чувар мора да се чува и намерно да се усогласи“, додава тој.

 

 

„Глобално, ова е период на умерена опасност за авијацијата, со проблеми на аеродромите или одложени летови или штрајкови. Постои тренд на екстремни анархистички, протестни или револуционерни тенденции меѓу општествата и народите, за жал и зголемен ризик од терористичка опасност од луди луѓе“, напиша познатиот астролог. 

„Политичките лидери може да добијат екстремни изненадувања до крајот на овој лунарен месец. Цели градови, големи региони или дури земји би можеле да останат без струја во следните 1 или 2 недели.

Постојат природни опасности од молњи, урагани, торнада, метеорити, комети, соларни изливи и геомагнетни бури. Затоа, треба да ги задржите нервите и да пиете повеќе вода и да користите квалитетни разредувачи на крв под медицински упатства“, додава тој.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа