АЈДЕ ДА ВИДИМЕ КОЈ КОГО ИЗМИСЛИЛ! БУГАРСКИ ВЕСНИК ОД 1923: ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Е СИН НА МАЈЧИЦА МАКЕДОНИЈА

May be an image of 1 person
Илустрација Илинден,
Софија, Април 1933.
Гоце Делчев е син на маченицата мајка – Македонија,
Војводата кој што говори дека негова мајка е земјата Македонска.
May be an image of 1 person
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа