(фото) Ајде да го потсетиме од каде дошол! КАРАКАЧАНОВ СЛИКАН СО МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ ОД КУТЛЕШ

No photo description available.

Красимир Каракачанов – големиот „македонски“ комита и војвода. Криејќи се позади 16 кракото сонце, успеа да ни се навлече заедно со своите агенти кои до ден денеска владеат и манипулираат со нас.

На сликата ќе ги забележите бугароманот Живко Кекеле од Охрид, Красимир Каракачанов и помалиот син на Љубе Бошковски, Филип Бошковски. Ако ви се познати другите ликови слободно додадете коментар.

No photo description available.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа