НЕЗАПАМЕТЕНА ТРАГЕДИЈА: Тренерот на познатиот турски клуб загуби 15 членови на семејството во земјотресот!

НЕЗАПАМЕТЕНА ТРАГЕДИЈА: Тренерот на познатиот турски клуб загуби 15 членови на семејството во земјотресот!

 

Повеќе од 2.300 луѓе загинаа во двата силни земјотреси што денеска ја погодија југоисточна Турција.

И тоа е досегашниот биланс, а се стравува дека во урнатините се затрупани уште многу луѓе.

Турција околу 4 часот беше погодена од земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала, а веднаш по 11 часот следеше уште еден 7,1 степени според Рихтеровата скала.

Многумина останаа без роднини, пријатели, куќи, но се чини дека никој не го сака тренерот на Сиваспор, Ајхан Тенбелоглу.

Според турските медиуми, помошникот тренер на овој фудбалски клуб загубил дури 15 членови на семејството во два земјотреси.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа