(ВИДЕО) СРЦЕ ЌЕ ВИ СЕ РАСПЛАЧЕ! Чудо во Сирија: Жена се породила под урнатините – бебето живо и здраво, но мајката не го преживеала земјотресот

twitter sharing button
viber sharing button

 

И покрај тешката ситуација во која се наоѓа градот, во целата несреќе во Алепо се случи чудо.

Имено, жена под урнатините на свет донела ждраво бебе, но за жал истата не го преживеала

резорниот земјотрес.

На видеото во продолжение се гледа моментот како еден маж го носи штотолку роденото бебенце на потребната прва помош.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа