ВЕ МОЛАМ ВО ИМЕ НА БОГА „Испратете ги сите ресурси што ги имате, ве молам во име на Бога, овде умираат луѓе“ (ВИДЕО)

Со овие зборови, легендарниот турски голман, а денеска тренер на Хатајаспор, Волкан Демирел без да ги крие емоциите се огласи преку својот Инстаграм профил, апелирајќи за итна помош на Турција.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа