(ФОТО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКАВА ГРУПА МАКЕДОНЦИ ГИ ЧЕКААТ БУГАРИТЕ КАЈ ГРОБОТ НА ГОЦЕ

viber sharing button

И навивачката група Комити пристигнаа на одбележувувањето на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев. Моментално, секој поединечно минува низ полициска проверка за да може да пристапат до црквата Св.Спас.

„Нека разберат клетите Татари, македонско име нема да загине“, грмат „Комитите“, порачувајќи „Чиста Македонија“.

По завршувањето на официјалниот дел од честувањето на 151-годишнина од роденденот на македонскиот револуционер, во црквата „Свети Спас“, почест на Гоце Делчев му оддаваат граѓаните.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа