КАРАКАМИШЕВА: ГОЦЕ Е НАШ МАКЕДОНСКИ И НИЧИЈ ДРУГ

НИЕ СМЕ ГОЦЕВИ, ГОЦЕ Е НАШ, МАКЕДОНСКИ!
Гоце Делчев: „Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови – изроди како македонскиот.“
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа