Вечерва искршен македонскиот клуб во Благоевград

81

Вечерва беше скршено стаклото на Македонскиот клуб во Благоевград. Така дозна НОВА. Вандализмот бил пријавен во 21:40 часот во локалната полициска станица.

При патрола, органите на прогонот виделе дека е скршено стаклото на македонскиот клуб на улицата „Димитар Димов“ во градот. Четири камења се пронајдени напред, дознава НОВА од свои извори.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа