Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Враца утринава, соопшти полицијата.

Несреќата се случила нешто по 06:30 часот на Орјаховско Шосе.

Според првичните податоци автомобил со регистрација на Враца излетал, излетал од патот и удрил во дрвјата покрај патот. 

 

Двајца од петте лица кои се возеле во автомобилот загинале на лице место во ударот. Возачот избегал, но двајца негови сопатници починале на лице место.

Едниот е хоспитализиран во тешка состојба, додека другите двајца избегале со полесни повреди.

Инспекторите извршиле увид на местото, а сообраќајот го регулира сообраќајната полиција со цел полицајците да си ја вршат својата работа.