СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ВО СЛОВЕНИЈА! Се преврте автобус полн со патници, има мртви! СТРАШНА СЦЕНА на лице место! (ФОТО)

Три лица загинаа, а неколку се повредени во сообраќајна несреќа што се случи во петокот наутро во Словенија.

Како што јавуваат словенечките медиуми, несреќата се случила на автопатот кон Марибор кога романски автобус се превртел рано утрото околу пет часот наутро.

Автомобилска несреќа
ФОТО: ПРИНТСКРИН ИНФОРМАЦИИ ЗА САБОТА

Истрагата на местото на несреќата се уште е во тек, повеќе информации ќе се обезбедат по завршување во 13 часот.

Се уште не е позната причината за несреќата.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа