ЗА РАЗЛИКА ОД БУГАРОФИЛИТЕ ОД СДСМ И СРБОМАНСКАТА ВМРО, ЛЕВИЦА СО ПОТЕГ НА ДЕЦЕНИЈАТА, АПАСИЕВ ПРИСТИГНА ВО КУКУШ ДА ОДДАДЕ ПОЧИТ НА ГОЦЕ

20
НЕМА РОДЕНДЕНИ СО ПРЕМОЛЧЕНИ МЕСТА НА РАЃАЊЕ
Во пресрет на 4-ти февруари, денот на раѓањето на Таткото на македонската нација – Гоце Делчев, официјална делегација на Левица, предводена од претседателот проф. Димитар Апасиев, за прв пат во политичката историја на независна Мекедонија, го посети градот КУКУШ (Егејска Македонија) – родното место на овој апостол на македонското револуционерно движење.
Во стариот дел на градот, каде што се претпоставува дека некогаш се наоѓала р…

See moreВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа