(ВИДЕО) ЉУбчо направи лом на Бугарска телевизија: 6 ПАТИ СТЕ ЈА ПРЕДАЛЕ МАКЕДОНИЈА, И ВО ИЛИНДЕНСКОТО ВОСТАНИЕ И ВИ БАЛКАНСКИТЕ ВОЈНИ И ВО ПРВАТА И ВО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА….

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа