БЛОКАДИ И ОГРАДИ ПОСТАВЕНИ ОКОЛУ ЦРКВАТА СВЕТИ СПАС, ПОЛИЦИЈА НА СЕКОЈ ЧЕКОР! ОЛИВЕР ГИ ИСПРАТИ ДА ЛОВАТ МАКЕДОНСКИ ПАТРИОТИ СО ТРАНСПАРЕНТИ ЗА ГОЦЕ

16
Вака изгледа околу црквата Свети Спас, каде што е гробот на Гоце.
Блокиран секој пристап. Ова е таа киднапирана држава од сектата комуњарска. Ќе паднете еден ден, и никогаш повеќе нема да станете.
Племе ваше предавничко комуњарско, гноеви одродени.
Две даски дивоградба на Матка кај албанците немате муда да тргнете, ама кај Македонците сила покажувате, секто предавничка.
Пичкавиматер!!
May be an image of outdoors and tree
Кристијан Јандриоски
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа