Условна казна за вадење органи. Судењето за Автобусот на смртта никако да почне. За “кабелот” во пеколната модуларна доктори во суд. “Ласкарци” судење во круг. За “Тренираните магариња” на Димова уште нема ништо. Рашковски- тужи обвинители; Зекири, уште ништо.

Условна казна за вадење органи.
Судењето за Автобусот на смртта никако да почне.
За “кабелот” во пеколната модуларна доктори во суд.
“Ласкарци” судење во круг.
За “Тренираните магариња” на Димова уште нема ништо.
Рашковски- тужи обвинители; Зекири, уште ништо.
Тројца корумпирани функционери најавени од Грковска – ни име не се знае.
Јовески за Уставен- од “срамота”, пак се врати на маса.
Најмалку 4 бегства од затвори за две недели во Скопје.
Градоначалник неказнето на улица тепал полицаец во Крива Паланка.
Бугарска влада со авион зема македонски државјанин; мајката минала граници без пасош?
Министер за надворешни глуми истражител, обвинител и судија.
Министер за правда вели не бил за на “Пазар” огласник.
Бочварски најнов функционер со семеен бизнис со струја.
24 часа, еден работен ден до 4 февруари, нема одлука со листа за забрана за влез во земјава најавена по Совет за безбедност.
Одбележување на Гоце Делчев најголема безбедносна закана за државата.
Се’ ова само во јануари, додека СДС/ДУИ спремаа скап панаѓур на суети и лаги!
Ама еве сега само да се ухлеби Таравари во администрација во замена за глас-два за Али да не трча за седници во Собрание и правото ќе завладее во Македонија!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа