Лавров загрме повторно: ГЛЕДАТЕ ЛИ КОЛКУ СЕ НЕМОЌНИ, ЗА РАЗЛИКА ОД НИВ НИЕ НЕ БАРАМЕ ПОМОШ ОД НИКАДЕ, ИМАМЕ СЕ ШТО НИ ТРЕБА ЗА ДА ПОБЕДИМЕ

Главните изјави на Лавров од неодамнешното интервју:

▪️Западот се надева на стратешки пораз на Русија за да не може да се опорави со децении, ние сме среде геополитичка битка;
▪️Шолц, кој вети дека нема да испраќа авиони во Украина, е познат по неговата способност да ја промени својата позиција;
▪️Колку повеќе оружје со долг дострел му го дава Западот на режимот во Киев, толку повеќе треба да се оддалечи од руските територии;
▪️Ескалацијата на конфликтот во Украина од Запад е очигледна, а рамката не е видлива;
▪️Сите сакаат да заврши ситуацијата во Украина, но она што е важно тука не е времето, туку квалитетот на резултатите за рускиот народ;
▪️Русија не се обрати до државите на ОДКБ за помош, Руската Федерација има сè што е потребно за да ги постигне целите на NWO;
▪️Нуланд призна, радувајќи се на експлозиите во Северен тек, нејзините зборови зборуваат за директното учество на САД во терористичкиот напад;
▪️Западот сега гледа на Молдавија за улогата на „следна Украина“, нејзиниот претседател е подготвен на речиси се;
▪️Тбилиси, и покрај притисокот однадвор, се води од националните интереси, но Западот сака да ја претвори Грузија во иритант за Русија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа