Комити со повик до сите Македонци: Стани Македонче, потребна е акција за Даскалот кој ја обедини целата нација

Вардаровите навивачи од трибините на арената „Јане Сандански“ во Скопје упатија повик во пресрет на 4 февруари, кога се одбележуваат 151 година од раѓањето на апостолот на македонската револуционерна борба Гоце Делчев.

„Стани Македонче, потребна е акција за Даскалот кој ја обедини целата нација. 4.2.2023 – сите!“, порачаа „Комити“ преку транспарент на натпреварот од ракометната СЕХА-лига, во кој Вардар го совлада белградски Партизан со 31:26.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа