Полека полека американците го припремаат ВМРО за власт? Муцунски во Вашингтон на средби со високи претставници од Стејт Департментот

132
Поздрав од Вашингтон 🇺🇸 🇲🇰
Од денеска сум во посета на Соединетите Американски Држави, каде ќе присуствувам на Националниот молитвен појадок што ќе се одржи на 2 февруари.
Во рамките на посетата на САД ќе остварам и работни средби со високи претставници на Стејт департментот, членови на Конгресот, како и на меѓународни организации кои се партнери и пријатели на ВМРО-ДПМНЕ и Република Македонија.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа