Каракамишева: Преспанскиот договор е проблем на светската и на домашната интелектуална елита, на здраворазумните луѓе, на мислечките луѓе и на Македонците. Ќе ги ископаме сите правни механизми за исправање на неправдата. Штетата е направена, но надеж за санирање на последиците има!

Да ја потсетиме амбасадорката на САД дека Преспанскиот договор не е проблем само на ВМРО-ДПМНЕ.
Преспанскиот договор е проблем на светската и на домашната интелектуална елита, на здраворазумните луѓе, на мислечките луѓе и на Македонците.
Ќе ги ископаме сите правни механизми за исправање на неправдата.
Штетата е направена, но надеж за санирање на последиците има!
Вие терајте со НАТО, ние ќе ги чистиме валканиците што ги оставате позади!
МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА!!!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа