ЕВЕ ЗОШТО ТАРАВАРИ РЕШИЛ ДА МУ ГИ ГЛАНЦА ЧЕВЛИТЕ НА АХМЕТИ И КОЛКУ РАБОТНИ МЕСТА ПОБАРАЛ ОД ТАЧЕ

Да не се лажете од зборовите на Таче дека со Таравари биле на иста линија за “стратешко партнерство со САД” или за “европскиот пат”, или небулозата “носење на реформски закони во Собранието” (а каде инаку би се носеле?), особено што “стратешкото” е документирано со потпис на А.Милошоски и К.Рајс од 7 мај 2008 година.
Тоа им е целосно неважно. Брутално, се работи за тоа колку нови илјади работни места ќе треба да се отворат во администрацијата за да Таравари го задоволи членството.
Така што, не се работи за “балансот” во министерски места, туку во додатното оптеретување на администрацијата, буџетот, платите.
Тоа е зад играта и затоа Таравари реши да му “гланца” кондури на Али, за да не трча тој за секој закон до Собрание.
И можеби еден подарен имот, како повод?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа