ТАА СЕ ОМАЖИ ЗА ТАТКОТО НА ПОРАНЕШНОТО ДЕЧКО! Почнале да се гледаат уште кога била ТИНЕЈЏЕР, поради таа врска ги изгубила сите ПРИЈАТЕЛИ! (ФОТО)

93

Сиднеј Дин (27) од Охајо, САД, првпат го запознала Пол (51), возач на камион, како шестоодделенец откако го посетила нејзиното тогашно момче , синот на Пол .

И покрај крајот на нивната детска романса, тие останаа пријатели во текот на средното училиште и таа често го посетуваше нивниот дом после училиште и за време на викендите. Но, кога синот на Пол си најде девојка во средината на тинејџерските години, Сиднеј се најде како трето тркало и често разговараше со Пол и врската се случи спонтано.

Сега, луѓето ги вртат главите од нивната романса – но таа не се грижи бидејќи го има најдобриот секс во својот живот.

„Тој е единствената личност со која сум имал секс и тој е најдобар“, изјави Сиднеј за Jam Press.

Сидни Дин
ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

-Тој е најдобриот сопруг што можев да го посакам, се однесува прекрасно со мене – рекла среќно заљубената девојка истакнувајќи го Пол како феноменален љубовник.

– Тоа е најдобриот секс во мојот живот – се пофали Сидни, но неколку реченици подоцна призна дека Пол всушност бил единствениот маж со кој имала таква физичка врска.

Инаку, Пол е 24 години постар од Сиднеј, работи како камионџија, а таа само го пофали како совршен сопруг.

-Никогаш не очекував дека ќе се заљубам во Пол и се запознавме на нетрадиционален начин, но јас сум толку среќна што се заљубив – рекла таа.

Двојката почна да се забавува кога Сиднеј наполни 16 години, што е законска возраст во Охајо. Но, таа вели дека нивниот пат до вистинската љубов не бил без подеми и падови – и им требало долго време да го убедат своето семејство во тоа.

Сидни Дин
СЛИКА: ПРИНТСКРИН ФЕЈСБУК

– Мајка ми веќе знаеше кој е Пол и од неколкуте пати кога разговараа одлично се сложуваа. Но, кога првпат и кажав на мајка ми дека сме заедно, таа не беше среќна – појасни Сидни.

Сидни Дин
ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

– Разликата во години навистина ја погоди и траеше околу една година – на крајот дојде и сега доаѓа постојано – објасни таа.

Сидни Дин
СЛИКА: ПРИНТСКРИН ФЕЈСБУК

– Разликата во години не ја сакаше ни татко ми, а бидејќи живее надвор од државата не го гледаше толку многу. Но, сега навистина му се допаѓа. –

Сидни Дин
СЛИКА: ПРИНТСКРИН ФЕЈСБУК

Што се однесува до двете деца на Пол, парот верува дека неговиот најмлад син ја сфатил нивната романса „најтешко“ бидејќи Сиднеј веќе го познавал. Сиднеј рече: „Тој не се согласуваше со врската неколку години, но сега кога сме заедно и во брак, тој не поддржува да бидеме заедно.

Сидни Дин
СЛИКА: ПРИНТСКРИН ФЕЈСБУК

-Со години не се согласуваше со нашата одлука да започнеме врска, но се се смени на подобро. Всушност, тој денес доаѓа со својата девојка и нивните три деца да се дружиме и заедно да направиме скара. Посакувам луѓето да разберат како паровите можат вистински да се сакаат и покрај големата разлика во години. Има многу негативни претпоставки, скептицизам, сомнежи, предрасуди… но тоа не значи дека паровите како нас не се заедно од вистински причини – заклучи Сиднеј.

Сидни Дин
ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

Сепак, Сиднеј додала дека има пријатели кои не ја поддржуваат нивната врска и дека ги изгубила токму поради таа причина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа