СТРАШНО! ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ГОЛМАНИ ВО СВЕТОТ ИЗБЕГНА СМРТ: По СП доживеа СТРАШНА НЕСРЕЌА! Хеликоптер и чизма му го спасија животот!

СТРАШНО!  ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ГОЛМАНИ ВО СВЕТОТ ИЗБЕГНА СМРТ: По СП доживеа СТРАШНА НЕСРЕЌА!  Хеликоптер и чизма му го спасија животот!

Тој сакаше да се опушти по шокантниот крај на Светското првенство, а наместо тоа се здоби со тешка повреда .

Мануел Нојер , голман на германската репрезентација и еден од најдобрите голмани во светот, ја скрши ногата на скијање во декември 2022 година, со што ја заврши неговата сезона.

Нојер беше подложен на итна операција, а речиси два месеци подоцна се појавија шокантни, страшни детали.

Весникот „Билд“ донесе неверојатни информации за несреќата.

Не само што скрши коска, тоа беше отворена скршеница, а состојбата на голманот можеше да биде многу полоша.

Еден угледен германски весник пишува дека животот на Нојер го спасил скијачка чизма која му ја држела ногата споена.

Голманот на Баерн изгуби многу крв, а за среќа во близина беше и хеликоптер за итна помош, па брзо беше пренесен во болница, на операционата маса. Така беа избегнати големи компликации.

Нојер неодамна беше фотографиран на патерици, закрепнувањето му трае долго, а според извори блиски до голманот тој засега се чувствува добро.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа