МАЛКУ СЕ ЗНАЕ ЗА НЕА КОЈ Е МИСТЕРИОЗНАТА ДОКТОРКА МАРИЈАНА? По нејзиното лекување, Новак ПРОДОЛЖИ со учеството во Австралија! ЕВЕ ЈА ТАЈНАТА

КОЈ Е МИСТЕРИОЗНИОТ ДОКТОР МАРИЈАНА?  По нејзиното лекување, Новак ПРОДОЛЖИ со учеството во Австралија!  ЕВЕ ЈА ТАЈНАТА

Маријана Ковачевиќ стана позната како доктор кој им помага на најголемите спортски ѕвезди брзо да закрепнат и што побрзо да се вратат на терените.

Последен на списокот на луѓе на кои и помогнала е Новак Ѓоковиќ! Д-р Маријана е дури и во боксот на Новак во Мелбурн, а причина за тоа е фактот што многу му помогна да остане на Австралија Опен .

Во еден момент се чинеше дека Новак толку тешко ќе го „турне“ турнирот до крај, а потоа во целата приказна се вклучи и познат доктор.

Маријана Ковачевиќ
ФОТО: ПРИНТСКРИН

Долга е листата на спортисти кои се лекувале од него… Од Дејан Станковиќ, Енди Марио, Алексис Санчез, Кристијано Роналдо и многу други.

– По моите третмани, мускулот е целосно нов. Нема трага од претходна повреда. Бидејќи мускулот е потполно нов – нема лузни, сенки, фиброза, нема можност за повторување на повредата, тоа е втората точка од револуционерната метода. На крајот од терапијата се прави скенирање за да се потврди тоа. Значи, поентата е да се постигне целосна регенерација на мускулите – вели таа во интервју за ТВ Прва.

По овој третман, закрепнувањето трае значително помалку време.

– Терапиите се толку силни што еден час терапија заменува една недела третман со која било метода во светот. Затоа, ако кажат дека треба да мирува еден месец, ќе го решам проблемот за четири часа – објасни Маријана.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа