ВО РАЦЕТЕ НА ВАГНЕР ПАДНА ДЕВОЈКАТА КОЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ПИШУВАШЕ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ УБИВААТ РУСКИ ДЕЦА

May be an image of 2 people

U ruke Wagnera u Bahmutu pala je i Alina Šovchinenko,koja je na društvenim mrežama prijetila da “treba pobiti rusku djecu”.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа