Фуркан го „начека“ Мицкоски: Сепак војната ја гледал само на телевизија и тоа на RAI uno и RAI due

Сепак Мицкоски војната ја гледал само на телевизија и тоа на RAI uno и RAI due.

И добро што е така, тоа значи дека е пацифист.

2001-2002 бил на студиски престој во Италија.

Иначе да, се пријавил како доброволец во почесна стража во Собрание.

Најверојатно се спремал за 27 април уште на времето, коментира на фејсбук новинарот Фуркан Салиу,

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа