Го измете подот со командантот: Ако Зеленски сака да ја добие војната како Ахмети, нека да го предаде оружјето и нека бара амнестија од Путин

Го измете подот со командантот: Ако Зеленски сака да ја добие војната како Ахмети, нека да го предаде оружјето и нека бара амнестија од Путин

Изјавата на Али Ахмети од Шипковица, во која вели дека на украинска делегација им дал совет „да не се предаваат, како што не се предале УЧК во Македонија“, во негов стил ја коментира екс министерот за финансии Џевдет Хајредини:
Ако Зеленски сака да ја добие војната како Али Амети, тогаш треба да го предаде оружјето и да побара амнестија од Путин.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа