Бугарите ќе отвараат клуб во Куманово – ќе носи име на заговарач на големобугарска идеја?

Левица се огласи во јавноста дека има информација, според која Бугарија ќе премине кон нова тактика, бидејќи не може повеќе да регистрира културни клубови коли носат имиња на личности поврзани со фашистичкиот период.

Овој пат, според Левица, во Куманово ќе се отвори културен клуб кој ќе носи име на загворача на големобугарска идеја од поран период.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа