Апасиев за сараите на Али Паша: Додека обичниот Албанец едвај врзува крај со крај, неговите елити се луксузираат како француски кралеви

“Ситна роба, дучанчиња”

Додека обичниот Албанец едвај врзува крај со крај, неговите елити се луксузираат како француски кралеви.

за сараите на Али Паша: Додека обичниот Албанец едвај врзува крај со крај, неговите елити се луксузираат како француски кралеви

“Ситна роба, дучанчиња”

Додека обичниот Албанец едвај врзува крај со крај, неговите елити се луксузираат како француски кралеви.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа